Pierwsze piątki miesiąca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa ma w Kościele bardzo długą tradycję, jednak wiąże się je często z osobą św. Małgorzaty Marii Alacoque (1647-1690), która spopularyzowała je w XVII w. Jezus objawił jej się w Oktawie uroczystości Bożego Ciała i powiedział: Oto Serce, które tak umiłowało ludzi, że niczego nie szczędziło, aż do zupełnego wyniszczenia siebie, dla okazania im swej miłości, a jednak w zamian za to doznaje od większości ludzi gorzkiej niewdzięczności, wzgardy, nieuszanowania, lekceważenia, oziębłości i świętokradztw, jakie Mi oddają w tym Sakramencie Miłości. Lecz najbardziej boli Mnie to, że w podobny sposób obchodzą się ze Mną serca służbie mojej szczególnie poświęcone.

Jezus złożył wielkie obietnice tym, którzy okażą Mu swoją miłość i wynagrodzą za grzechy własne i innych ludzi: Obiecuję w nadmiarze Miłosierdzia Serca Mego, że Jego Miłość wszechpotężna udzieli wszystkim, którzy przyjmować będą komunię przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca z rzędu, łaski pokuty ostatecznej, że nie umrą w stanie niełaski ani bez sakramentów świętych i że Moje Serce będzie dla niech bezpieczną ucieczką w ostatniej godzinie ich życia.

Aby skorzystać z tych obietnic, powinniśmy:
• Przyjmować Komunię świętą bez przerw przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków miesiąca.
• Mieć w sercu pragnienie oddawania czci Najświętszemu Sercu Jezusowemu i otrzymania daru śmierci w stanie łaski uświęcającej.
• Ofiarowywać Komunię świętą jako wynagrodzenie za zniewagi wyrządzone Jezusowi w Najświętszym Sakramencie Ołtarza (Eucharystii).