Ogłoszenia parafialne – 25.03.2018 r.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
  1. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo gorzkich żali po Mszy św. o godz. 10:00.
  2. W dzisiejszą niedzielę zbieramy tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.
  3. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
  4. W Wielki Poniedziałek, 26 marca, od godz. 10:00 udam się do chorych z posługą sakramentalną z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii.
  5. Jutro ze względu na wspomnienie Dobrego Łotra otaczamy modlitwą więźniów, którzy pragną odpokutować za swoje winy.
  6. W środę, 28 marca, o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po niej Msza św. w intencji próśb i podziękowań nowenny.
  7. W Wielki Czwartek, 29 marca, w naszej ełckiej katedrze Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, Biskup Ełckie wraz z kapłanami z całej diecezji podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 10:00 dokona poświęcenia oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych.
  8. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.
  9. Peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki w naszej parafii w dniach 18 – 19 kwietnia 2018 r.. Program peregrynacji zostanie podany później.
  10. Przygotujmy się duchowo do przeżycia tych najważniejszych dni w życiu Kościoła. Przygotujmy również naszą świątynię na zbliżające się święta. Bardzo proszę nasz parafialny chór o przygotowanie Grobu Pańskiego, dzieci z rodzicami oraz z panią katechetką o przygotowanie Ciemnicy. Serdecznie proszę osoby, które biorą czynny udział w procesji rezurekcyjnej, o przygotowanie przedmiotów liturgicznych na procesję. Dzieci z klas IV proszę o udział w procesji rezurekcyjnej: dziewczynki o sypanie kwiatów, a chłopców o niesienie różańca.