Ogłoszenia parafialne – 18.03.2018 r.

 5 Niedziela Wielkiego Postu
 1. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17:30, a na gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00. Zachęcam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież do sakramentu bierzmowania do czynnego udziału w tych nabożeństwach.
 2. W minioną niedzielę zbieraliśmy ofiarę na kontynuację budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową w wysokości 2978,00 zł.
 3. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VI i VII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. Jutro, 19 marca, przypada Uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła Powszechnego. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszam o godz. 7:30 i 18:00.
 5. W trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 19 marca, zapraszam wszystkich na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci Ducha Świętego oraz członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.
 6. W środę, 21 marca, o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po niej Msza św. w intencji próśb i podziękowań nowenny.
 7. W piątek, 23 marca, nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Kalinowa o godz. 18:00.
 8. W sobotę, 24 marca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. niedzielna.
 9. Za tydzień, 25 marca, Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy.
 10. W przyszłą niedzielę, 25 marca, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
 11. W przyszłą niedzielę zbieramy tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.
 12. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Począwszy od Mszy wieczornej Wieczerzy Pańskiej Wielkiego Czwartku, aż do Nieszporów Niedzieli Zmartwychwstania rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, największe misteria zbawienia człowieka, które uroczyście celebruje Kościół. Przygotujmy się duchowo do przeżycia tych najważniejszych dni w życiu Kościoła. Przygotujmy również naszą świątynię na zbliżające się święta. Bardzo proszę nasz parafialny chór o przygotowanie Grobu Pańskiego, dzieci szkolne wraz z rodzicami o przygotowanie Ciemnicy. Serdecznie proszę osoby, które biorą czynny udział w procesji rezurekcyjnej, o przygotowanie przedmiotów liturgicznych na procesję. Dzieci z klas IV proszę o udział w procesji rezurekcyjnej: dziewczynki o sypanie kwiatów, a chłopców o niesienie różańca. Bardzo proszę o zebranie ofiar w każdej miejscowości naszej parafii na świąteczną dekorację oraz na kwiaty.
 13. Zachęcam również, aby rodziny zatroszczyły się o zaproszenie duszpasterza do odwiedzenia chorych w domach. Udam się do chorych z posługą sakramentalną z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w Wielki Poniedziałek, 26 marca, od godz. 10:00. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii.
 14. Peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki w dniach 18 – 19 kwietnia 2018 r.. Program peregrynacji zostanie podany później.