Ogłoszenia parafialne – 11.03.2018 r.

4 Niedziela Wielkiego Postu
  1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.
  2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17:30, a na gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00. Zachęcam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież do sakramentu bierzmowania do czynnego udziału w tych nabożeństwach.
  3. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Zanie za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Kalinowo ul. Polna i ul. Sportowa o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
  4. Dzisiaj zbieramy ofiary na kontynuację budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową. Mamy duże potrzeby materialne: obecnie trwają prace wykończeniowe sali konferencyjnej, kuchni, szatni oraz dwóch toalet. Zapraszam do szczególnej hojności na ten cel.
  5. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
  6. W środę, 14 marca, o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po niej Msza św. w intencji próśb i podziękowań nowenny.
  7. W piątek, 16 marca, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:30.
  8. W sobotę, 17 marca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. niedzielna.
  9. W przyszłą niedzielę, 18 marca, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VI i VII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.