Ogłoszenia parafialne – 08.04.2018 r.

2 Niedziela Wielkanocy

Uroczystość Miłosierdzia Bożego

  1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną. Wspieramy dzieła Caritas. Dziękuję za zebrane dzisiaj ofiary na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji. Zachęcam także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.
  2. Dzisiaj przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas. Taca na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji. O godz. 15:00 rozpocznie się suma odpustowa w Sanktuarium Diecezjalnym Bożego Miłosierdzia w Ełku (parafia Chrystusa Sługi na osiedlu Konieczki).
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
  4. W minioną niedzielę zbieraliśmy ofiarę na kontynuację budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową w wysokości 4239,00 zł.
  5. Jutro, 9 kwietnia, będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7:30 i 18:00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.
  6. W środę, 11 kwietnia, o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po niej Msza św. w intencji próśb i podziękowań nowenny.
  7. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną oraz Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
  8. W przyszłą niedzielę, 15 kwietnia, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VI i VII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  9. W przyszłą niedzielę, 15 kwietnia, zbieramy tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.