Ogłoszenia parafialne – 01.04.2018 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
 2. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Kalinowo z ul. Polnej i ul. Sportowej za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Kalinowo z ul. Mazurskiej o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.

 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 1 kwietnia, o godz. 6:00 procesja rezurekcyjna, która jest uroczystym ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa, a po niej Msza św. o świcie. Kolejne Msze św. o godz. 10:00 i 12:00.
 2. Dzisiaj zbieramy ofiary na tacę na kontynuację budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową. Mamy duże potrzeby materialne: trwają prace wykończeniowe sali konferencyjnej, kuchni, szatni oraz dwóch toalet. Zapraszam do szczególnej hojności na ten cel.
 3. Jutro, 2 kwietnia, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym: 8:00, 10:00 i 12:00. Składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na KUL Jana Pawła II.
 4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek, 6 kwietnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W środę, 4 kwietnia, o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po niej Msza św. w intencji próśb i podziękowań nowenny.
 6. W czwartek, 5 kwietnia, dziękujemy za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, misyjnego oraz do małżeństwa, a także w intencji naszej młodzieży. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w naszym kościele o godz. 8:00 i potrwa do godz. 18:00.
 7. W piątek, 6 kwietnia, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po każdej Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo, podczas którego będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszam szczególnie członków wspólnoty Rodziny Serca Jezusowego. Odwiedziny chorych rozpoczną się od godz. 9:00.
 8. W sobotę, 7 kwietnia, przypada pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 9. W Sobotę w oktawie Wielkanocy, 7 kwietnia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. niedzielna.
 10. W sobotę, 7 kwietnia, o godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, na które serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 11. W przyszłą niedzielę, 8 kwietnia, pół godziny przed każdą Mszą św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych modlitwą wypominkową.
 12. W przyszłą 2 Niedzielę Wielkanocy, 8 kwietnia, przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas. Taca na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji. O godz. 15:00 rozpocznie się suma odpustowa w Sanktuarium Diecezjalnym Bożego Miłosierdzia w Ełku (parafia Chrystusa Sługi na osiedlu Konieczki).
 13. W przyszłą niedzielę, 8 kwietnia, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
 14. W poniedziałek, 9 kwietnia, przeniesiona z racji Niedzieli palmowej i Oktawy Wielkanocy, uroczystość Zwiastowania pańskiego. Tego dnia można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.