Ogłoszenia duszpasterskie – 3.12.2017 r.

1 Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
 2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość…”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.
 3. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 7:00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do adwentowego czuwania. Do udziału w roratach zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele.
 4. Rekolekcje adwentowe

Porządek nabożeństw wraz z nauką rekolekcyjną:

I Niedziela Adwentu 3 grudnia 2017 r.

 • Msza św. wraz z nauką rekolekcyjną ogólną: godz. 8:00, 10:00 i 12:00.

Poniedziałek 4 grudnia 2017 r.

 • 10:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną
 • 11:30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci szkoły podstawowej: klasy I-V
 • 18:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną

Wtorek 5 grudnia 2017 r.

 • 10:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną
 • 11:30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci szkoły podstawowej: klasy VI-VII oraz oddziału gimnazjalnego: klasy II-III
 • 18:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną

Spowiedź, poniedziałek i wtorek, na pół godziny przed każdą Mszą świętą.

 1. W środę, 6 grudnia, wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.
 2. W środę, 6 grudnia, o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po niej Msza św. w intencji próśb i podziękowań nowenny.
 3. W czwartek, 7 grudnia, dziękujemy za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, misyjnego oraz do małżeństwa, a także w intencji naszej młodzieży. Adoracja rozpocznie się w naszym kościele o godz. 7:00 i potrwa do godz. 18:00.
 4. W czwartek, 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego (ok. 340-397), biskupa Mediolanu i jednego z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patrona pszczelarzy.
 5. W piątek, 8 grudnia, czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msza Święta o godz. 7:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę, 9 grudnia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. niedzielna.
 7. W przyszłą niedzielę, 10 grudnia, będziemy modlić się i zbierać ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 8. W przyszłą niedzielę, 10 grudnia, po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
 9. Pan Organista dziękuje za serdeczne przyjęcie oraz za ofiary jakie złożyliście na jego ręce podczas rozwożenia opłatków wigilijnych do rodzin naszej parafii.