Komunikat Biskupa Ełckiego w sprawie pomocy mieszkańcom Syrii

Naród syryjski bardzo cierpi w wyniku wojny domowej. Dramat, jaki przeżywają mieszkańcy, w tym również tamtejsi chrześcijanie, porusza serca, mobilizuje do modlitwy, ale również domaga się działania, a więc zapewnienia uchodźcom żywności, leków, odzieży oraz poczucia minimum bezpieczeństwa. Dlatego też niedziela 6 października br. w diecezji ełckiej i całej Polsce będzie dniem modlitwy w intencji pokoju oraz zbiórki do puszek na rzecz Syrii.

Zbiórka jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego Franciszka oraz konkretnym wyrazem solidarności z mieszkańcami Syrii. Caritas Polska we współpracy z Caritas Jordania już drugi rok niesie pomoc uchodźcom, zwłaszcza dzieciom, realizując projekt edukacyjno-rehabilitacyjny w Jordanii i w kilku miejscowościach w pobliżu granicy syryjskiej.

Wyrażam podziękowanie za gotowość podjęcia aktu miłosierdzia wobec cierpiących i udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

+Jerzy Mazur
BISKUP EŁCKI

Ełk, 26 września 2013 roku